روتین مراقبت از پوست در شب برای پوست های مختلط یکی از مهم ترین موارد مراقبت پوستی است که باید توسط شما رعایت شود تا یک حال خوبی به پوست شما داده شود .

یک سری روتین مراقبتی خیلی معمولی باعث داشتن یک پوست بسیار خوب میشود

امیدواریم کمی در حال پوستی شما سهیم باشیم.

اگر بدنبال بهترین مرکز بوتاکس در کرج میگردید پیشنهاد ما مطب دکتر زهرا مهدی نژاد است.

پیشنهاد میکنیم از مطالب وبلاگ ما هم دیدن کنید :

بزرگترین اشتباهات مراقبت از پوست که در دهه 30 باید از آن اجتناب کنید

چگونه از علائم پیری در 20 سالگی جلوگیری کنیم؟

نکاتی برای مرطوب کردن پوست های چرب در تابستان

چگونه از پوست در اواخر دهه 50 خود مراقبت کنیم؟

روتین مراقبت از پوست در شب برای پوست های مختلط

روال مراقبت از پوست در شب برای پوست مختلط

آیا تا به حال متوجه شده اید که برخی از قسمت های پوست شما چرب و برخی خشک هستند؟ آنگاه ممکن است امروز برای پوست مختلط شما مفید باشم. پوست چیزی است که شخصیت ما را به خوبی مشخص می کند! ما دارای انواع پوست های مختلف هستیم. در اینجا ما به شما در مورد روتین مراقبت از پوست در شب برای پوست مختلط اطلاع خواهیم داد.

برخی از ما پوست خشک داریم، برخی دارای پوست چرب و برخی پوست مختلط. پوست مختلط علائم پوست چرب و خشک را نشان می دهد. پوست مختلط بسیار مشکل است زیرا هم برای پوست های چرب و هم برای پوست های خشک نیاز به مراقبت مضاعف دارد. از این رو حفظ تعادل سالم بسیار مهم است. این کار تنها با پیروی از یک روال مراقبت از پوست سالم امکان پذیر است.

پوست مختلط چیست؟

قبل از دانستن روتین مراقبت از پوست برای پوست سالم، باید بفهمید کدام قسمت های پوست شما چرب و کدام قسمت خشک است. بیشتر قسمت t صورت شما که شامل پیشانی، بینی و چانه می شود چرب است. همین را تجربه کردی؟ سپس شما پوست مختلط دارید.

چگونه پوست مختلط را تشخیص دهیم؟

برخی از افراد پوست خشک دارند زیرا کل پوست آنها خشک و کشدار می ماند، در حالی که برخی پوست های چرب دارند که ظاهراً چرب به نظر می رسد. اما اگر متوجه علائم پوست خشک و چرب شده اید، یعنی برخی از قسمت های صورت شما خشک جهنمی و برخی دیگر جهنمی چرب هستند. سپس باید از هر دو به صورت ترکیبی مراقبت کنید.

روتین مراقبت از پوست در شب برای پوست های مختلط

پس از زنده ماندن در روز و حرکت به سمت پایان روز، تمام زمانی که می توانیم برای نوازش پوست خود اختصاص دهیم شب است. روال مراقبت از پوست در شب همیشه بهترین است زیرا در شب پوست ما ساعات خواب زیبایی دارد که می تواند به بهبود پوست کمک کند.

پاک کننده صورت

در پایان روز، تمیز کردن آرایش، کثیفی و سایر ناخالصی های پوست قبل از رفتن به رختخواب بسیار ضروری است. بنابراین بهتر است دو بار در روز از پاک کننده صورت استفاده کنید. یک بار در شروع روز و دیگری در پایان روز.

این پاک کننده به خوبی به مات شدن ناحیه چرب T شکل صورت شما کمک می کند و گونه های شما را کمتر خشک می کند. پاک کننده های ملایم باید ترجیح داده شوند زیرا پاک کننده های قوی می توانند روغن های ضروری پوست را از بین ببرند.

سرم AHA/BHA

سرم های AHA/BHA برای پوست شما بهترین هستند زیرا به لایه برداری و جلوگیری از آکنه کمک می کنند. آنها به آرامی روی پوست کار می کنند.

تراشیدن

لایه برداری به از بین بردن سلول های مرده پوست از روی پوست کمک می کند. سلول های مرده پوست باعث می شود پوست کدر و رنگ پریده به نظر برسد. از این رو لایه برداری آنها با اسکراب می تواند پوستی درخشان به شما بدهد. هرگز بیشتر لایه برداری نکنید زیرا می تواند باعث ایجاد مشکلاتی مانند قرمزی و تحریک شود.

برای پوست های مختلط اسکرابی را ترجیح دهید که برای انواع پوست مناسب است زیرا به مقابله بهتر با پوست های خشک و چرب کمک می کند.

مرطوب کننده

آیا در مورد این که آیا باید از مرطوب کننده برای پوست های مختلط استفاده کنید یا خیر سردرگم هستید؟ یک پرچم سبز به این همانطور که هر پوستی چه چرب چه خشک و چه مختلط نیاز به رطوبت دارد. بنابراین استفاده از مرطوب کننده را به پوست خود فراموش نکنید. شما باید مرطوب کننده بدون چربی را برای نوع پوست مختلط ترجیح دهید زیرا پوست شما را مرطوب می کند و در ناحیه T هیچ گونه چسبندگی بیشتری به پوست شما اضافه نمی کند.

به لمس کردن نه بگویید

از تماس دست ها با صورت خودداری کنید. از آنجایی که دستان شما انباری از کثیفی های مختلف هستند، ناخالصی هایی که با لمس آن ها به صورت شما منتقل می شود. این می تواند باعث مسدود شدن منافذ پوست شود. از این رو باعث ایجاد مشکلاتی مانند آکنه خواهد شد.

از بین بردن روغن

متوجه درخشش اضافی روی پوست خود شده اید؟ این به خاطر چربی روی صورت شماست. برای از بین بردن این روغن اضافی سراغ کاغذهای نفاخ بروید. این کاغذها در از بین بردن چربی اضافی صورت شما جادویی می کنند. این کاغذهای لکه در بهترین حالت روغن اضافی را بدون دست زدن به آرایش شما جذب می کنند.

ماسک های صورت

ماسک های صورت برای پوست های ترکیبی بهترین هستند. مولتی ماسک همچنین برای این هدف بهترین کار را دارد زیرا می‌تواند برای رفع مشکلات مختلف پوست شما استفاده شود، بنابراین بهترین دوست پوست ترکیبی است.

کرم چشم

کرم های دور چشم برای درمان سیاهی و پف زیر چشم بهترین کار را دارند. برای نتیجه بهتر می توانید از کرم دور چشم هم در روز و هم در شب استفاده کنید.

درمان های خانگی برای پوست مختلط

خوب است بدانید که پوست مختلط را می توان با استفاده از داروهای خانگی نیز درمان کرد. برای نوع پوست مختلط بهتر است به سراغ محصولاتی بروید که دارای اثرات تسکین دهنده هستند مانند ماست و عسل. قبل از اینکه هر محصولی را جزء روتین مراقبت از پوست خود قرار دهید، همیشه ابتدا با یک متخصص پوست مشورت کنید.

نتیجه

از این رو روتین سالم به پوست سالم پاداش می دهد. همچنین، توجه به این نکته ضروری است که “احتیاط ها محافظ هستند” همیشه مراقب باشید که احتیاط چه می گوید زیرا می تواند برای شما مفید باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *